úvod

Střešní krytiny Clara – transparentní kvalita

Společnost KLEMPOS – STŘECHY s.r.o. přichází v roce 2016 na trh s novinkou v podobě vlastní značky střešních krytin CLARA. Jedním z důvodů k jejímu uvedení byla značná netransparentnost v oblasti plechových střešních krytin, kdy je na trhu značné množství materiálů, nicméně mnohé z nich nemají prokazatelný původ.

Společnost Klempos garantuje původ materiálů, které se využívají k výrobě střešních krytin CLARA. Jejími dodavateli jsou světoznámí zpracovatelé oceli - švédská SSAB a globální výrobce ArcelorMittal nebo hliníku - norské Hydro, kteří poskytují písemné záruky ke svým materiálům. Celé portfolio střešních krytin CLARA je vytvořeno tak, aby pokrylo širokou poptávku jak v oblasti kvality materiálů, tak v oblasti profilů třešních krytin. Navíc je jednoduše rozděleno do tří kvalitativních tříd materiálů, které značně usnadňují výběr a umožňují zákazníkům rychlé nalezení materiálu pro jeho konkrétní použití.

Důležitá informace před výběrem střešní krytiny:

Značné množství zákazníků dělá při výběru střešní krytiny často jednu zásadní chybu. A to tu, že hledí pouze na cenu krytiny a ostatní faktory, často dražší než samotná střecha, odsouvají do pozadí. Mezi tyto faktory patří zejména cena za pokrývačské práce, výrobu klempířských prvků atd. Cena za tyto položky je vždy stejná bez rozdílu jak při montáži levné tak i drahé krytiny. Cenový rozdíl mezi levnou a drahou střechou pak bývá ve finále menší, než si většina kupujících uvědomuje. A díky tomu mívají na střeše mnohem levnější krytinu, i když by při investici řádově v jednotkách tisíců Korun navíc mohli zakoupit mnohem kvalitnější materiál s vyšší životností. Proto je nejlepší, nechat si vypracovat alespoň dvě cenové nabídky z kvalitativně rozdílných materiálů i s cenou za práci a tyto pak vzájemně porovnat. Konečný rozdíl bývá dle našich zkušeností opravdu minimální.  Z této filozofie prodeje vycházíme my, a proto také doporučujeme zákazníkům to nejlepší, co mohou za své finance zakoupit.

Jak již bylo výše uvedeno, střešní krytiny CLARA jsou pro snadnou orientaci rozděleny do tří kvalitativních materiálových tříd.

Zastavme se teď krátce u každé třídy zvlášť:

Jednoznačně nejlepším materiálem, který zákazník může v sortimentu krytin CLARA nalézt je ve třídě LUXURY hliníkový plech od norského výrobce Hydro. Mezi hlavní přednosti patří zejména jeho nízká váha, vysoká pevnost, životnost a odolnost proti korozi. Pohledová strana je lakována 25 mikrony vysoce odolného hrubozrnného matného polyesteru. Na výběr je celkem pět barev: černá, šedá, hnědá, cihlová a červená. Záruky třídy LUXURY jsou 50 let na korozi materiálu a 15 let na stálost barvy.

Střední třídu krytin Clara, třídu AMBIENTE tvoří oceli výrobců SSAB - Purex a ArcelorMittal - Granite© Storm a Granite© HDX. Jedná se o časem prověřené materiály s kvalitními ocelovými jádry a povrchy chráněné vysokou vrstvou pozinkování. Celá třída materiálů má stejné záruky, 30 let na korozi a 15 let na stálost barvy. Rozdíly lze nalézt v povrchových úpravách. Granite© Storm se vyznačuje matnou silně hrubozrnnou úpravou, zatím co Purex spíše jemným zrnitým a Granite HDX lesklým a hladkým povrchem.

Třetí třídou materiálů je CLASSIC. Využití nalezne zejména tam, kde je kladen důraz na cenu při zachování vysoké užitné hodnoty. Dodavatelem materiálu pro její výrobu jsou ocelárny ArcelorMittal a SSAB a je rozdělena na povrchové úpravy Granite© Quartz a Matt Polyester. Tyto materiály mají díky svvým zárukám a ceně skvělý poměr cena - výkon.

Profily střešních krytin:

Co se týká sortimentu profilů střešních krytin Clara, zde si zákazník může vybírat ze třech základních typů: Prvním jsou taškové profily v počtu pěti různých modelů. Všechny dokážeme vyrobit  jak v délkách modulů 350 tak 400 mm díky čemuž není zákazník limitován při výběru krytiny z důvodu tak či onak zalatované střechy. Dalším v řadě profilů je dnes velice populární imitace falcované krytiny takzvaný profil Klik Panel. Jeho hlavními výhodami jsou rychlá instalace, vysoce estetický vzhled a instalační vruty nevyčnívající nad krytinou. Profil Panel dodáváme ve třech základních typech: Panel 32 (číslo značí výšku profilu), Panel 25 a úzký Panel S 25. Třetí skupinou profilů jsou trapézy. V nabídce je pět typů a jejich využití je až na výjimky vhodné zejména na průmyslové a hospodářské objekty. Samostatnou zmínku si zaslouží trapézový profil T8, který je populární jako bezúdržbová náhražka střešních podhledů a oplechování stěn budov, bran a garážových vrat. Závěrem nutno podotknout, že všechny výše zmiňované profily krytin vyrábíme ve všech třídách materiálů, barvách a povrchových úpravách.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím